نظارت تصویری یا همان دوربین مداربسته ، بخش جدایی ناپذیر از سیستم های امنیتی مدرن را تشکیل می دهد، که در محل هایی اعم از فرودگاه ها، مراکز خرید، شرکت ها، ایستگاههای راه آهن، خانه ها و … کاربرد دارد. تیم ایده پردازان فناوری با ارائه مشاوره، اجرا و پشتیبانی شبکه و نظارت تصویری است.

دوربین مدار بسته ابزاری عالی برای حل رمز و رازهای جرایمی است که اتفاق افتاده و عاملی بازدارنده در مقابل رفتارهای مخرب می باشد.

ایده پردازان فناوری

انواع دوربین مداربسته

انواع دوربین مداربسته
دوربین مداربسته
انواع دوربین مداربسته

دوربین های آنالوگ

دوربین های آنالوگ

دوربین‌های آنالوگ دوربین‌های رایجی است که در بسیاری از اماکن در سطح شهر با آن روبه رو شده‌اید. کیفیت تصویر این دوربین‌ها از سطح قابل قبولی برای نیازهای معمولی کاربران برخوردار است با این حال این دوربین‌ها در مقایسه با دوربین‌های تحت شبکه و یا همان IP از کیفیت پایین‌تری برخوردارند. این موضوع که به واقع چه دوربینی و با چه امکاناتی مناسب نیاز شماست چالشی است که بهتر است آن را به متخصصین این حوزه واگذار کنید.

انواع دوربین مداربسته

دوربین های آی پی

دوربین های آی پی

دوربین مداربسته IP بر روی بستر شبکه و کابل‌هایی که برای شبکه‌های کامپیوتری استفاده می‌شود کار می‌کند. از این دوربین‌ها به ویژه در مکان‌هایی که نیاز به دقت و کیفیت بالاتر اولویت محسوب می‌شود استفاده می‌گردد. این دسته از دوربین‌های مداربسته نیز از تنوع قیمتی و کیفی گسترده‌ای برخوردار هستند و انتخاب مناسب‌ترین دوربین ارتباط مستقیم با نیاز واقعی شما دارد. از جمله مزایا این نوع می توان به  موارد زیر اشاره داشت:

– کیفیت تصویری به مراتب بالاتر نسبت به تکنولوژی قدیمی (Analogue CCTV)

– استفاده از بستر شبکه موجود برای انتقال و ضبط تصاویر

– عدم نیاز به تامین برق مجزا برای دوربین ها (استفاده از تکنولوژی POE)

– توسعه پذیری آسان  (ارتقا و افزایش دوربین ها بدون نیاز به تغییر خاصی در اکثر مواقع)

– دسترسی از راه دور به تصویر و تنظیمات دوربین ها

– استفاده از تکنولوژی وایزلس برای انتقال تصاویر

– امکان ایجاد Redundancy در سیستم های ذخیره سازی (NVR)

دوربین مداربسته